Apple chce nauczyć iPhone'a odczytywania wiadomości z iMessage głosem nadawcy

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Nowe zgłoszenie patentowe Apple opisuje sposób zamiany wiadomości w iMessage na notatki głosowe, a odbiorca może wybrać, w jaki sposób wiadomość ma być odczytywana – głosem Siri lub głosem nadawcy. Aby to zrobić, każdy użytkownik będzie musiał udostępnić innym plik głosowy, z którego dane są następnie wykorzystywane przez iPhone’a do naśladowania głosu autora wiadomości, gdy jest on wypowiadany.

Oczywiście Siri odczyta teraz wiadomość tekstową w iMessage za pomocą polecenia „Przeczytaj wiadomość tekstową”, a następnie poprosi o podyktowanie odpowiedzi. Ta funkcja jest przydatna podczas jazdy lub w innych sytuacjach, w których odczytanie komunikatu na ekranie jest utrudnione lub niemożliwe. Patent Apple to kreatywna ewolucja zwykłych wiadomości tekstowych, przenosząca tę funkcję na bardziej „intymny” poziom poprzez naśladowanie głosu nadawcy.

Nowa funkcja jest opisana w patencie w standardowym niestrawnym języku urzędowym dla tej kategorii dokumentów. Oto podsumowanie treści patentu w ludzkim języku: podczas wysyłania wiadomości w iMessage użytkownik zostanie poproszony o załączenie pliku audio z nagraniem głosu. Plik jest tworzony automatycznie i zapisywany w telefonie. Odbiorca będzie musiał potwierdzić zgodę na wykorzystanie głosu nadawcy wiadomości. W przypadku pozytywnej odpowiedzi, tę wiadomość i wszystkie kolejne wiadomości można odczytać naśladując głos nadawcy.

Patent Apple pozwala również na osobne wysłanie pliku głosowego, co umożliwia zrobienie tego z wyprzedzeniem dla wybranych kontaktów, aby wyeliminować dalsze opóźnienia w nadejściu wiadomości. Jest to szczególnie ważne w przypadku słabego zasięgu sieci i wolnego transferu danych.

Jak w przypadku wszystkich patentów, nie ma możliwości przewidzenia, czy ta funkcja pojawi się w nowych urządzeniach. Ale można założyć, że taka funkcjonalność może być atrakcyjna dla wielu użytkowników smartfonów Apple.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz