Android 14 pozwoli Ci przekonwertować fizyczną kartę SIM na eSIM

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Mobilny system operacyjny Android 14, którego ostateczna wersja zostanie wydana jeszcze w tym roku, będzie miał możliwość konwersji fizycznych kart SIM na eSIM, według źródeł internetowych. Wskazują na to ukryte ustawienia platformy, które zostały odkryte przez entuzjastów w niedawno wydanej wersji Android 14 Developer Preview.

Apple jako pierwszy popchnął branżę w nowym kierunku. Firma wyeliminowała użycie fizycznego gniazda SIM w nowych iPhone’ach na rynku krajowym w USA, zmuszając operatorów do bardziej agresywnego przyjęcia eSIM. Wygląda na to, że Google również przygotowuje się do stopniowego przejścia na eSIM. W ramach prac w tym kierunku użytkownicy będą mogli zamienić zwykłą kartę SIM na eSIM.

Według doniesień w Androidzie 14 Developer Preview odkryto ukrytą opcję „Konwertuj na eSIM”. Strona towarzysząca tej opcji wydaje się być niedokończona, co wskazuje na ciągły rozwój tej funkcji. Źródło zauważa, że ​​nowa wersja Androida będzie mogła przenosić eSIM między różnymi urządzeniami, co może być też krokiem w kierunku rezygnacji ze standardowych kart SIM.

Opcja „Konwertuj na eSIM” nie działa samodzielnie, ponieważ do zaimplementowania takiej funkcji wymagane są dodatkowe zasoby. Zostały znalezione w preinstalowanej aplikacji SIM Manager używanej w smartfonach Pixel do implementacji różnych funkcji związanych z kartą SIM i siecią. Prawdopodobnie możliwość konwersji fizycznej karty SIM na eSIM nie będzie obsługiwana dla wszystkich kart SIM. Operatorzy muszą zapewnić obsługę eSIM w swoich sieciach, więc może upłynąć trochę czasu, zanim nowa funkcja zostanie udostępniona masom. Transfer eSIM między urządzeniami również nie jest częścią natywnej specyfikacji eSIM, więc nie wiadomo, czy ta funkcja będzie działać tylko na smartfonach Pixel, czy też stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników urządzeń z Androidem.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz