Amerykański wydawca „z przyjemnością” kupi The Day Before od rosyjskich deweloperów

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Alex Nichiporchik, współzałożyciel i dyrektor generalny amerykańskiego wydawnictwa TinyBuild, skomentował wczorajszy pokaz The Day Before, czyli strzelanki MMO z elementami survivalu w otwartym świecie, i złożył twórcom nieoczekiwaną propozycję.

Przypomnijmy, że długo wyczekiwana 10-minutowa prezentacja rozgrywki The Day Before nie wzbudziła wśród widzów należytej sensacji (11 tys. lokacje, przerywane jedynie tworzeniem przedmiotów, przeszukiwaniem szafek i strzelaniem do zombie.

Nichiporchik też nie był pod wrażeniem. Według niego The Day Before coraz bardziej przypomina fałszywą grę: „Nie ma prawdziwej rozgrywki. To nie jest gra MMO”. Szef TinyBuild stwierdził też, że „z chęcią odkupi” prawa do projektu od deweloperów/wydawcy i pomoże uczynić z niego „pełnoprawne MMO z PvP”.

W maju 2022 The Day Before został przełożony na 1 marca 2023 ze względu na przeniesienie gry na Unreal Engine 5

The Day Before to projekt jakuckiego studia Fntastic oraz wydawnictwa Mytona. Przyciągnęła uwagę imponującymi zwiastunami w 2021 roku, a nawet przez kilka miesięcy zajmowała pierwsze miejsce wśród najbardziej pożądanych gier Steam, ale z biegiem czasu zaczęła wzbudzać coraz większe podejrzenia wśród graczy.

Do czasu lutowej demonstracji The Day Before nie był pokazywany publicznie od ponad roku, Fntastic nie podzielił się szczegółami rozwoju, a na miesiąc przed premierą nagle ogłosił 8-miesięczne odroczenie z powodu sporu o znak towarowy, dzięki czemu gra została nawet usunięta ze Steama.

Nichiporchik uważa, że ​​„cała ta historia jest naprawdę dziwna” i załączył do swojego posta wideo z blogerem MathChiefem, w którym wyraża swoje wątpliwości co do istnienia gry. Film opublikowany przez Fntastic, przedstawiający jednego z deweloperów grających w The Day Before na PC, nie przekonał społeczności.

W wyniku niedawnego przełożenia The Day Before ma ukazać się 10 listopada 2023 roku na PC. Wersje na PS5, Xbox Series X i S są również w fazie rozwoju, ale nie zostały jeszcze wydane. Warto odnotować, że gra miała pierwotnie ukazać się 21 czerwca 2022 roku.

Źródła:

Świergot Youtube

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz