Amerykański regulator wstrzymał emisję stablecoina od Binance

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Departament Usług Finansowych miasta Nowy Jork (NYDFS) nakazał Paxos zaprzestanie emisji stablecoina Binance USD (BUSD), a amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) dodała, że ​​produkt finansowy musi zostać zarejestrowany jako papier wartościowy – w związku osobom zaangażowanym, mogą zostać podjęte środki w celu jego uwolnienia.

NYDFS wyjaśnił, że emisję BUSD utrudniają „nierozwiązane kwestie” dotyczące nadzoru Paxos jako emitenta kryptowalut oraz relacji firmy z Binance: obie strony musiały podjąć działania, aby uniemożliwić atakującym korzystanie z platformy. Paxos powiedział, że 21 lutego przestanie emitować nowe BUSD, które są zabezpieczone pieniądzem fiducjarnym i bonami skarbowymi, i będzie wspierać ich posiadaczy oraz wykup tokenów co najmniej do lutego 2024 r.

Stablecoiny, czyli kryptowaluty o stałej cenie wsparte tradycyjnymi aktywami, są aktywnie wykorzystywane w gospodarce kryptowalutowej, w tym jako dodatkowe narzędzie podczas handlu aktywami o niestabilnej cenie, takimi jak bitcoin. W gospodarkach wschodzących monety typu stablecoin pomagają również chronić oszczędności przed inflacją. BUSD jest trzecią stabilną kryptowalutą po Tether i USD Coin z obrotami około 16 miliardów dolarów i trzecią co do wielkości kapitalizacją ze wszystkich kryptowalut.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz