AMD wkrótce wyda ulepszony generator ramek AFMF 2.1, aby zwiększyć FPS w każdej grze

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

AMD przygotowuje się do wydania nowej wersji swojej technologii do generowania dodatkowego personelu w grach – AMD Fluid Motion Frames (AFMF) 2.1. Jest częścią stosu technologicznego AMD HYPR-RX, który jest częścią sterownika Radeon i ma na celu zwiększenie wydajności gier poprzez jednocześnie włączanie funkcji skalowania obrazu i generowania personelu.

Technologia AMD Fluid Motion Rames nie wymaga integracji gier, ponieważ działa na poziomie kierowcy. Użytkownicy mogą niezależnie wybrać, która konkretna gra, aby korzystać z AFMF. Wadą technologii jest skalowanie i użycie nieco narażenia na całą ramkę, w tym elementy menu gry i interfejs użytkownika, które mogą zmniejszyć jakość ich wyświetlacza.

Ramki Motionu AMD zyskuje popularność wśród użytkowników, którzy uważają go za szczególnie przydatne w starych grach, w których wprowadzenie innych technologii nie jest planowane w celu zwiększenia FPS. W październiku ubiegłego roku AMD wydało AFMF 2.0, dodając do niego wsparcie dla gier z OpenGL i Vulkan, które nie było w poprzedniej wersji. AFMF 2.0 pojawiło się również profile wydajności i opóźnienie w grze, ulepszona praca w trybie bez okien, a także zoptymalizowała funkcjonowanie technologii w dynamicznych scenach gier.

Wraz z wydaniem GeForce RTX z 50. serii NVIDIA wprowadziła technologię Smooth Motion, która pełni podobną funkcję AFMF, ale działa tylko na kartach wideo GeForce. Obie technologie działają na poziomie kierowcy i nie są kompatybilne z kartami wideo innego producenta.

„AMD rozwija AFMF 2.1, którego wydanie jest oczekiwane wraz z wydaniem kart graficznych serii Radeon RX 9070 w ramach stosu technologicznego HypR-RX. Firma potwierdziła prasę, że AFMF 2.1 poprawi jakość wygenerowanego personelu ”, pisze Videocardz.

Zgodnie z dostępnymi informacjami AFMF 2.1 nie wykorzystuje Tensor ani AI Yard do pracy i będzie obsługiwany przez ten sam sprzęt jak AFMF 2.0.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz