Przedstawiciel AMD w rozmowie z serwisem PCWorld potwierdził istnienie krytycznego problemu ze sterownikiem Adrenalin 23.2.1 WHQL dla Radeon RX 7900, Radeon RX 6000 i starszych kart graficznych. Firma stara się jak najszybciej rozwiązać ten problem.
Po wydaniu uniwersalnego sterownika graficznego Adrenalin 23.2.1 WHQL dla Radeon RX 7900, Radeon RX 6000 i starszych kart graficznych w połowie ubiegłego miesiąca, niektórzy użytkownicy tych kart graficznych zaczęli narzekać, że po jego zainstalowaniu system operacyjny na PC nie działa ładuje się dłużej, jeśli użytkownik wybierze opcję „Przywracanie ustawień fabrycznych”. AMD długo nie dostrzegało problemu i w ogóle nie reagowało na tę sytuację. Jednak problem nie był zbyt powszechny: nie wszyscy użytkownicy go napotkali, nawet wybierając opcję „czystej instalacji”.
Ale w końcu PCWorld zdołał uzyskać komentarz AMD na temat sterownika. Firma odpowiedziała, że ten problem jest znany i twórcy starają się go jak najszybciej rozwiązać.
„Odtworzyliśmy problem z instalacją sterownika AMD Software: Adrenalin Edition, który wykryto w bardzo ograniczonej liczbie przypadków. Aktywnie badamy ten problem. Zalecamy, aby użytkownicy przed zainstalowaniem sterownika [Adrenalin 23.2.1 WHQL] upewnili się, że system operacyjny nie jest w trakcie jakichkolwiek aktualizacji i nie wybierali opcji „Przywróć ustawienia fabryczne” podczas instalacji sterownika. Ciężko pracujemy, aby jak najszybciej znaleźć rozwiązanie i zachęcić użytkowników do zgłaszania problemów z oprogramowaniem AMD Software: Adrenalin Edition za pośrednictwem naszego narzędzia do zgłaszania błędów” — skomentowało AMD.
Według AMD ważne jest, aby upewnić się, że system operacyjny nie jest w trakcie aktualizacji swoich komponentów. Jeśli system operacyjny jest aktualizowany, przed zainstalowaniem sterownika należy poczekać na zakończenie tego procesu.
PCWorld wskazuje, że użytkownicy, którzy doświadczają niemożności uruchomienia systemu operacyjnego po zainstalowaniu sterownika Adrenalin 23.2.1 WHQL, mogą potrzebować ponownej instalacji systemu operacyjnego. Należy to jednak stosować w ostateczności, gdy inne możliwości rozwiązania problemu okazują się nieskuteczne. Nawet przed zainstalowaniem sterownika zaleca się utworzenie punktu przywracania systemu Windows, aby można było cofnąć aktualizację. Możesz także spróbować uruchomić narzędzie do naprawy integralności systemu Windows bezpośrednio podczas procesu uruchamiania systemu operacyjnego.
Źródła:
VideoCardz Świat PC