Amazon wprowadził generator obrazów AI Titan Image Generator

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Na konferencji AWS re:Invent firma Amazon przedstawiła własny generator obrazów AI, Titan Image Generator, obsługiwany przez firmę Bedrock. Przeznaczony jest do tworzenia obrazów na podstawie zapytań tekstowych, a także oferuje obsługę różnych dodatkowych funkcji edycji gotowych obrazów.

Według Amazona narzędzie jest w stanie generować „ogromne ilości realistycznych obrazów o studyjnej jakości niewielkim kosztem”. Firma twierdzi, że Titan Image Generator jest w stanie generować obrazy w oparciu o złożone wskazówki tekstowe, zapewniając jednocześnie dokładną kompozycję generowanych obiektów na obrazie przy minimalnych zniekształceniach. Według twórców Amazona pomoże to „ograniczyć tworzenie szkodliwych treści i ograniczyć rozprzestrzenianie się dezinformacji”.

Funkcje Titan Image Generator umożliwiają także edycję poszczególnych elementów obrazu, usuwanie lub dodawanie dodatkowych szczegółów. Narzędzie pozwala na przykład zastąpić tło w obrazie, a także zastąpić lub usunąć przedmiot, który może znajdować się w rękach osoby przedstawionej w ramce. Algorytmy sztucznej inteligencji programu Titan Image Generator mogą także rozszerzać kompozycję obrazu, dodając dodatkowe sztuczne szczegóły, podobnie jak funkcja Generative Expand w programie Photoshop.

Firma zauważa, że ​​jej generator obrazu Titan AI nakłada na każdy tworzony przez siebie obraz specjalny, niewidoczny gołym okiem znak wodny. Według firmy funkcja ta pomoże „ograniczyć rozprzestrzenianie się dezinformacji poprzez zapewnienie dyskretnego mechanizmu identyfikacji obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję, a także będzie promować bezpieczny i przejrzysty rozwój technologii sztucznej inteligencji”. Amazon twierdzi, że tych znaków wodnych nie można usunąć ani zmienić.

Według filmu pokazującego działanie Titan Image Generator, narzędzie może również generować opisy obrazów lub odpowiedni tekst do późniejszego wykorzystania w postach w mediach społecznościowych.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz