Amazon opracowuje własny odpowiednik bota ChatGPT AI

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Dyrektor generalny Amazon, Andy Jassy, ​​odpowiedział w tym tygodniu na pytania Financial Times. Mówił między innymi o swoim stosunku do algorytmów generatywnych opartych na sieciach neuronowych, a także stwierdził, że jego firma od dawna pracuje w tym kierunku.

„Uważam, że to ekscytujące, co można zrobić za pomocą algorytmów generatywnych. Jest to część tego, co już widzisz w modelach takich jak ChatGPT. Ale większość dużych firm technologicznych, takich jak nasza, od dawna opracowuje bardzo duże modele generatywne oparte na sztucznej inteligencji” – powiedział Andy Jesse.

Amazon już wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe w niektórych swoich produktach, takich jak asystent głosowy Alexa i asystent kodowania CodeWhisperer. Jednak niektórzy inwestorzy zgłaszają obawy, że firma pozostaje w tyle w dziedzinie algorytmów generatywnych przeznaczonych do tworzenia tekstu, obrazów, filmów lub innych treści.

„Microsoft wyraźnie przoduje i zyskał tutaj wiele uwagi” — powiedział Matt McIlwain, dyrektor zarządzający Madrona Venture Group, jednego z głównych inwestorów Amazona. Zauważył też, że Amazon musi uwzględniać trend w kierunku tworzenia aplikacji inteligentnych i generatywnych.

W rozmowie z Andym Jessem powiedziano, że Amazon rozważa nawiązanie współpracy z małymi firmami w celu rozwinięcia linii biznesowej związanej z algorytmami generatywnymi. Najbardziej prawdopodobnym partnerem Amazona w tym obszarze może być Stability AI, która jest konkurentem dla Open AI, która opracowała ChatGPT i jest wspierana przez Microsoft. Potwierdzeniem tego jest niedawne oświadczenie Stability AI, że infrastruktura chmurowa Amazon jest preferowaną platformą do szkolenia i opracowywania niestandardowych modeli AI.

Projekty algorytmów generatywnych Amazon obejmują Alexę, asystenta głosowego uruchomionego w 2014 roku. Nie tak dawno wiceprezes Amazon ds. urządzeń i usług, David Limp (David Limp), powiedział, że firma nadal pracuje nad ulepszeniem Alexy. Zauważył również, że chociaż ChatGPT jest konkurentem Alexy, brakuje mu osobowości, pamięci i wiedzy o bieżących wydarzeniach, które posiada Alexa.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz